Značka Nike patrí v súčasnosti k najväčším výrobcom a predajcom športovej obuvi, oblečenia a doplnkov na svete.

História siaha do roku 1964, kedy vznikla spoločnosť pod názvom Blue Ribbon Sports. Za Blue Ribbon Sports stáli atlét Phil Knight a jeho tréner Bill Bowerman.

HISTORY OF BRANDS NIKE

Spoločnosť pôvodne pôsobila ako distribútor pre japonského výrobcu obuvi Onitsuka Tiger a v prvý rok fungovania predali vyše 1.300 párov tenisiek. Až v roku 1971 sa na svetlo sveta dostáva názov Nike, ktorý poznáme dodnes. Názov je odvodený od mena gréckej bohyne víťazstva Niké. Pod spoločnosť Nike patrí viacero podznačiek zasahujúcich rôzne oblasti športu a životného štýlu.

Ako vývoj značky pokračoval, investovali sa veľké peniaze do marketingu, čo prinieslo svoje ovocie. Svetoznámy pojem “Just Do It” vznikol v roku 1988 a je spojený so značkou dodnes. Medzi ikonické produkty patrí najmä basketbalová obuv, ale aj modely Air Force I, Air Max, Jordan III a mnoho ďalších.

Portfólio firmy je obrovské. Prvým produktom boli bežecké topánky a následne každým rokom prenikala značka do ďalších a ďalších športov. Atletika, tenis, futbal, basketbal, hokej, golf, skateboarding, surfing a mnoho ďalších.

Dnes už s ťažkosťou nájdete šport, v ktorom by sa nepoužívali produkty značky Nike. Samozrejmosťou sú produkty určené mužom, ženám aj deťom rôznych vekových kategórií. Značka neostala len pri obuvi, rozšírila sa na celé portfólio produktov doslova od hlavy po päty určených na vrcholový a rekreačný šport, ale aj voľný čas.

Produkty Nike nájdeme naozaj v každom športe. V niektorých dominuje ako oficiálny sponzor v iných  ponúka množstvo kvalitných a štýlových výtvorov. Tie sú známe svojou kvalitou, precíznym spracovaním, štýlovosťou a funkčnosťou.

HISTORY OF BRANDS NIKE

Keďže značka patrí k popredným svetovým výrobcom športových produktov , po obchodoch a hlavne internete koluje množstvo nekvalitných napodobenín. Kúpou produktov prostredníctvom e-shopu sportby.sk máte záruku, že dostanete originálny výrobok.

Ikonické produkty so známym logom “fajky” nájdete aj v e-shope sportby. Vybrali sme pre vás zaujímavé kúsky z mnohopočetných kolekcií. Na svoje si prídu milovníci a milovníčky futbalu, behania, tanečných športov, fitness, turistiky, módnych trendov a ďalších oblastí. Stačí si vybrať.